Rekuperacja - Świdnica

Systemy rekuperacji -Świdnica

Świeże powietrze dla Twojego wszystkich domowników.

Usługi na miarę Twoich potrzeb

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji i jej zaletach, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Nasi specjaliści chętnie doradzą Ci w wyborze odpowiedniego systemu wentylacyjnego dla Twojego budynku.

Rekuperacja dla domu i firmy w Świdnicy

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja, czyli inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to system, który działa na zasadzie wymiany. Zanieczyszczone powietrze przechodzi przez rekuperator, filtrując je i wypuszczając na zewnątrz. Z kolei powietrze, które trafia do środka również jest filtrowane i dodatkowo ogrzewane, dzięki czemu po kanałach wentylacyjnych, a w efekcie do pomieszczeń trafia czyste, ciepłe i świeże powietrze.

Jak działa rekuperacja?

  1. Pobór powietrza: Rekuperator pobiera zużyte powietrze z pomieszczeń “brudnych”, takich jak kuchnia, łazienka czy garderoba.
  2. Odzysk ciepła: Powietrze to przepływa przez wymiennik ciepła, gdzie oddaje ciepło świeżemu powietrzu nawiewanemu do budynku.
  3. Filtrowanie: Zarówno powietrze usuwane, jak i nawiewane jest filtrowane, co usuwa z niego kurz, pyły, alergeny i inne szkodliwe substancje.

Dystrybucja powietrza: Świeże, przefiltrowane i podgrzane powietrze jest rozprowadzane po budynku kanałami wentylacyjnymi.

Zalety rekuperacji:

  • Oszczędność energii: Rekuperacja pozwala na odzysk nawet do 90% ciepła z powietrza usuwanego z budynku, co przekłada się na znaczące oszczędności energii cieplnej.
  • Zdrowe powietrze: Wentylacja z rekuperacją zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do budynku, wpływając na poprawę samopoczucia i koncentracji osób przebywających w nim.
  • Komfort termiczny: Rekuperacja pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury i wilgotności powietrza w budynku, zapewniając przyjemną temperaturę przez cały rok.
  • Ochrona przed pleśnią i grzybem: Właściwa wentylacja zapobiega powstawaniu wilgoci i skraplaniu się pary wodnej, eliminując ryzyko rozwoju pleśni i grzybów.

Czystsze powietrze: Filtry w rekuperatorze usuwają z powietrza kurz, pyłki, alergeny i inne szkodliwe substancje, poprawiając  jakość powietrza w budynku.

Montaż rekuperacji w Świdnicy

Montaż rekuperacji to inwestycja, która zwraca się w dłuższej perspektywie czasu dzięki energooszczędności. Należy jednak pamiętać, że koszt instalacji może być wysoki, a wybór odpowiedniego systemu wymaga fachowej wiedzy. Dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy, aby wybrać idealne rozwiązanie dopasowane do Państwa obiektu lub domu.

Jak wybrać odpowiedni system rekuperacji do domu lub firmy?

Rekuperacja Świdnica

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji i jej zaletach, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Nasi specjaliści chętnie doradzą Ci w wyborze odpowiedniego systemu wentylacyjnego dla Twojego budynku.

Komory chłodnicze Świdnica
Chłodnictwo

Jakie temperatury panują w komorach mroźnych?

Komory mroźne to specjalne urządzenia służące do przechowywania produktów w bardzo niskich temperaturach. Są zwykle używane w laboratoriach i ośrodkach badawczych do przechowywania próbek biologicznych, chemikaliów i innych materiałów, które muszą być przechowywane

Przeczytaj »
Chłodnictwo Świdnica
Chłodnictwo

Najczęstsze awarie lodówek przemysłowych

Awaria domowej lodówki stanowi niemałe wyzwanie, szczególnie jeśli w momencie, gdy przestała działać była wypełniona produktami spożywczymi. Jeszcze większym problemem jest jednak awaria lodówki przemysłowej, która

Przeczytaj »